online randevu tedavi ücretleri

Hemoroid Tedavi Ücretleri

Hemoroidlerin Tedavi Ücretleri tedavide kullanılacak olan yöntem (lazer, THD-lastikle boğma vb.), hemoroidin ilerleme durumu, basur memelerinin ne denli büyük olduğu, hemoroidin tedavisi için hizmet aldığınız klinik gibi çeşitli değişkenlere bağlı olmak üzere farklılık göstermektedir.

Fiyatların tespiti uygulanacak yönteme göre değişmektedir. Basurun tedavi şekilleri çok olmasa da kullanılan teknik fiyatı etkilemektedir. Bütün hastalıklarda olduğu gibi farklı yöntemlerle yok edilebilmektedir ve ödenecek bedel de buna göre değişir. Öncelikle kliniklerimizdeki basur tedavisi ücreti sayfanın devamında fiyat farkının neden kaynaklandığı açıklanmıştır.

Hemoroid Tedavi Ücretleri
Ücretsiz muayene imkanı sunulan tüm Medicalart şubelerinde net fiyat uygulanmaktadır. Bu fiyatlar maille veya telefonla sorulduğunda bile net bir şekilde ifade edilmektedir. Bir çok yerde yapıldığı gibi “ muayene sonucuna göre fiyat belirlenir “ gibi muğlak ifadeler kullanılmamaktadır. Aşağıda göreceğiniz fiyatlarımız tek fiyat şeklinde geçerlidir. Bu sayede hasta ne kadar bedel ödeyeceğini bilerek gelmektedir.

Lazer ve Lastikle Boğma Yöntemi
Ameliyatsız yöntemler olup ayaktan uygulanmaktadır, hasta aynı saatte işine dönebilmektedir.

THD – HAL
THD (Trans Hemoroidal Dearterizasyon, basurun atar damarını bağlama ameliyatı) bu tedavilerde pahalı “kullan at” malzemeler olduğu için fiyat değişmektedir. Fiyatı belirleyen unsurlar ultrasol ve THD cihazının maliyetidir. Yapılacak anestezi şekline ve işlemin yapılacağı hastaneye göre değişmektedir. Çağdaş ameliyat sınıfına girer, kesme dikme olmadığı için ağrı minimaldir hasta 2-3 günde işine dönebilir. Ücretlerdeki değişim hastane ve narkoz şekline göre değişiklik göstermektedir.

Merkezlerimizde hemoroid (basur) tedavi ücreti 4500 TL’den başlar, basurun tipi, derecesi ve durumuna göre ücret değişiklik gösterir.

2022 Basur Tedavi Fiyatları
Yukarıda belirtilen ücretler net ücretlerdir. Hastalarımızdan bu ücretlere ek olarak, muayene, anoskopi, konsultasyon, tahlil adları altında ek ücretler alınmamaktadır. Özellikle ameliyatsız yöntemlerde ücretler sabittir. Kontrol genellikle gerekmez ancak kontrolde ek işlem yapılmadıysa para alınmaz, yani kontrol ücretsizdir.

Türkiye genelinde hemoroid tedavi ücretleri
Ameliyatın yapıldığı kurumun fiyat politikasına göre değişim göstermektedir. Aynı teknik bir semtte 5.000 TL’ye yapılırken, başka bir zengin semtte lüks hastanede 50.000 TL gibi abartılı bir rakam çıkabilmektedir. Halbuki ameliyatı yapan cerrahtır ve kaliteyi belirleyen de cerrahın el becerisidir. Bir diğer önemli faktör hastanın resmi belgesinin olup olmamasıdır. Resmi belgesi olan (SSK, BAĞKUR vs) biri basurların tedavisinin bir kısmını devlet karşılar ve alınacak farkı da devlet belirler.

Özel sağlık sigortası burada sigorta şirketinin yaklaşımına göre çok değişiklik gösterir, hastanın anlaşmasına göre ödeyeceği farkta çok değişmektedir. Doktorun titri Öğretim elemanı olan doktorların hizmet bedelleri daha yüksek olmaktadır.

Randevu 0532 574 55 36

Hemoroid Tedavisi Video

Hemoroid Tedavisi Video olarak hazırlanıp Youtube kanalımıza yüklenmiştir. Hastalığın tedavisinin nasıl bir operasyonla sağlandığı, lastikle boğma tedavisinin hemoroid memeleri için nasıl kullanıldığı ve lazer uygulamasının anal bölgeyi nasıl düzelttiğini hemoroid tedavisi video başlıklı yazımızın içinde izleyebilirsiniz.

Basur tedavisi dar alanda yapıldığı için net bir şekilde görüntülemek mümkün olmamakta ve bu sebeple anlatılmak istenen konu yeterince anlaşılır bir şekilde anlatılamamaktadır. Proktoloji uzmanı Op.Dr. Atilla KAYA bu konunun daha anlaşılabilir olması için hayvan organları üzerindeki video kaydı tedavinin mantığının rahat anlaşılabilir olmasını sağlamıştır.

Ekteki video da lazer ve lastikle boğma yöntemi anlatılmaktadır, lazerde koyun karaciğeri boğma yöntemindeyse koyun akciğeri kullanılmıştır. Aynı uygulamalar anüs iç kısımdaki hemoroidler için uygulanmaktadır.

İzlediğiniz video Türkiye’de en fazla izlenen sağlık (basur) videosudur. Yaklaşık 1.000.000 kişi tarafından izlenmiştir.

3 Yorum Var

Doktora Soru Sor
 1. Nasser

  Mrb hocam . Hemoroid tedavi den sonra veya amelyat tan sonra telrar ortaya cikar mi .
  Op. Dr. Atilla Kaya
  Hem evet hem de hayır diyebiliriz, şöyle ki; eğer dikkat eder tuvalette ıkınmazsanız tekrarlamaz ama bunlara dikkat etmezseniz tekrarlayabilir. Tedavi edilen hastaların % 10-15 kadarında tekrar olur ancak araştırıldığında bu hastaların hepsinin tuvalette uzun kalmaya ve çok ıkınmaya devam ettiği görülür.

 2. Miniks

  Benim rahatsızlığın çok ileri düzeyde. 4-5 meme var ve hepsi çık büyük. Bağlama yöntemi uygulanabilir mi acaba?

  1. admin

   gelirseniz muayene ile değerlendirip uygunsa yapabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Site Sahibi
Medicalart Bilgisayar Satış Bakım Onarım