online randevu online randevu tedavi ücretleri

Hemoroid Tedavi Ücretleri

Hemoroid Tedavi Ücretleri tedavide kullanılacak olan yöntem (lazer, THD-lastikle boğma vb.), hemoroidin ilerleme durumu, basur memelerinin ne denli büyük olduğu, hemoroid tedavisi için hizmet aldığınız klinik gibi çeşitli değişkenlere bağlı olmak üzere farklılık göstermektedir.

Fiyatların tespiti yapılan tedavi yöntemine göre değişmektedir. Hemoroid tedavi şekilleri çok olmasa da kullanılan teknik fiyatı etkilemektedir. . Bütün hastalıklarda olduğu gibi farklı yöntemlerle tedavi edilebilmektedir ve ödenecek bedel de buna göre değişir. Öncelikle kliniklerimizdeki hemoroid tedavi ücreti sayfanın devamında fiyat farkının neden kaynaklandığı açıklanmıştır.

Hemoroid Tedavi Ücretleri
Ücretsiz muayene imkanı sunulan tüm Medicalart şubelerinde net fiyat uygulanmaktadır. Bu fiyatlar maille veya telefonla sorulduğunda bile net bir şekilde ifade edilmektedir. Bir çok yerde yapıldığı gibi “ muayene sonucuna göre fiyat belirlenir “ gibi muğlak ifadeler kullanılmamaktadır. Aşağıda göreceğiğiniz fiyatlarımız tek fiyat şeklinde geçerlidir. Bu sayede hasta ne kadar bedel ödeyeceğini bilerek gelmektedir.

Lazer ve Lastikle Boğma Yöntemi
Ameliyatsız yöntemler olup ayaktan uygulanmaktadır, hasta aynı saatte işine dönebilmektedir. Lazer ve RBL ( lastikle boğma yöntemi, rubber band ligations ) ile tedavi ücreti hiçbir resmi sağlık güvencesi olmayanlar için 2700 TL olup, SGK gibi resmi kurum mensuplarına 1350 TL yani SSK, Bağkur, Memur ve Memur emeklileri için indirimli fiyat uygulanmaktadır.

Randevu için 0532 574 55 36

THD – HAL
THD (Trans Hemoroidal Dearterizasyon, basurun atar damarını bağlama ameliyatı) bu tedavi seçeneğinde pahalı “kullan at” malzemeler olduğu için fiyat değişmektedir. Fiyatı belirleyen unsurlar ultrasol ve THD cihazının maliyetidir. Yapılacak anestezi şekline ve işlemin yapılacağı hastaneye göre 2500 – 4500 TL arasında değişmektedir. Çağdaş ameliyat sınıfına girer, kesme dikme olmadığı için ağrı minimaldir hasta 2-3 günde işine dönebilir. Ücretlerdeki değişim hastane ve narkoz şekline göre değişiklik göstermektedir.

2018 Basur Tedavi Fiyatları
Yukarıda belirtilen ücretler net ücretlerdir. Hastalarımızdan bu ücretlere ek olarak, muayene, anoskopi, konsultasyon, tahlil adları altında ek ücretler alınmamaktadır. Özellikle ameliyatsız yöntemlerde ücretler sabittir. Kontrol genellikle gerekmez ancak kontrolde ek işlem yapılmadıysa para alınmaz, yani kontrol ücretsizdir.

Türkiye genelinde hemoroid tedavi ücretleri
Ameliyatın yapıldığı kurumun fiyat politikasına göre değişim göstermektedir. Aynı teknik varoş semtinde 3.000 TL’ye yapılırken, zengin semtte lüks bir hastanede 50.000 TL gibi abartılı bir rakam çıkabilmektedir. Halbuki ameliyatı yapan cerrahtır ve kaliteyi belirleyen de cerrahın el becerisidir. Bir diğer önemli faktör hastanın resmi belgesinin olup olmamasıdır. Resmi belgesi olan (SSK, BAĞKUR vs) biri hemoroid tedavisinin bir kısmını devlet karşılar ve alınacak farkı da devlet belirler.

Özel sağlık sigortası burada sigorta şirketinin yaklaşımına göre çok değişiklik gösterir, hastanın anlaşmasına göre ödeyeceği farkta çok değişmektedir. Doktorun titri Öğretim elemanı olan doktorların hizmet bedelleri daha yüksek olmaktadır.

Hemoroid Muayenesi Ücretsizdir
Tüm şubelerimizde geçerli bir uygulama ile SGK imkanlarından yararlanan (SSK, BAĞKUR vs) imkanı olan hastalardan muayene ücreti alınmaz. Randevu 0532 574 55 36

1 Yorum Var

Doktora Soru Sor
  1. Nasser

    Mrb hocam . Hemoroid tedavi den sonra veya amelyat tan sonra telrar ortaya cikar mi .
    Op. Dr. Atilla Kaya
    Hem evet hem de hayır diyebiliriz, şöyle ki; eğer dikkat eder tuvalette ıkınmazsanız tekrarlamaz ama bunlara dikkat etmezseniz tekrarlayabilir. Tedavi edilen hastaların % 10-15 kadarında tekrar olur ancak araştırıldığında bu hastaların hepsinin tuvalette uzun kalmaya ve çok ıkınmaya devam ettiği görülür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site Sahibi
Medicalart Bilgisayar Satış Bakım Onarım