online randevu tedavi ücretleri

Kaş Ekimi Fiyatları

Kaş dökülmesi, kaşta yara izi, kalıcı makyajın suni görünmesi, kalıcı makyajın renk değiştirmesi veya solması gibi sorunlara kalıcı çözüm kaş ekimi ile sağlanmaktadır. Türkiye’de ilk kaş ekiminin yapıldığı klinik kliniğimizdir. Bunun getirdiği tecrübe, iyi sonuçlar ve hasta memnuniyeti sayesinde açık ara en fazla kaş ekimi yapılan kliniktir. Sayfada ücretleri bulacaksınız ama asıl önemli olan doğallık ve kalitedir bunları ayrıntılı bir şekilde araştırmadan nerede ekim yaptıracağınıza karar vememelisiniz. Yoksa masadan kalktığınızda lise mezunu iki genç kıza ektirmiş olmanız size çok büyük pişnalıklar yalşatabilir.

Kaş Ekimi Fiyatları

Şuan için fiyatlarımız kıl kökü (greft) sayısının 9 TL olduğunu belirtmeliyim. Tamamı dökülmüş olan bir kaşa 300 ile 600 greft gerekmektedir. Yani ihtiyacınız olan kıl kökü sayısı belirlenir ve buna göre ücreti tespit edilir. Aşağıda ödeyeceğiniz ücretleri net olarak görebileceksiniz ama ondan önce bilmeniz gereken daha önemli şeyler var. Ekimi araştırırken soracağınız son soru ücret olmalıdır, öncesi kalite, doğallık, ekimi yapacak kişilerin eğitimi, ekim açıları, çıkma ya da çıkmama oranları, kanal açılarak mı yoksa iğne ile delerekmi yapıldığı gibi önemli şeyleri araştırmalısınız. Bunları araştırarak yaklaşık karar verdiğiniz klinikleri belirledikten sonra ücretleri araştırmalısınız. Kaç liraya ektirirseniz ektirin sizi pişman eden hatta ekilenleri epilasyonla geri yok etmek zorunda kalacağınız kaşları bedava bile ektirseniz sizi üzecektir. Size “kaşınızı ekeriz 3.000TL ödersiniz” diyen kliniklerden uzak durun, ektirdiğiniz kök sayısına göre ücret ödemek daha mantıklı olduğu için bu şekilde yaklaşan yerlerle görüşün. Herkesin ihtiyacı olan kök sayısı farklıdır.

Ücret Ekilen Kök Sayısına Göre Belirlenir
Ekim yaptırmak isteyenlerin merak ettiği en önemli hususlardan biri ödeyeceği ücret olup, burada her merkezin fiyatı farklı olabilmektedir, kliniklerin çoğunun yaklaşımı “ücreti muayeneyle belirliyoruz” şeklinde olsa da burada asıl amaç kişiyi kliniğe düşürüp orada ikna etme düşüncesidir.. Kişinin öncelikle dikkat etmesi gereken yapılan ekimin kalitesidir. Medicalart İstanbul ve Ankara kliniklerinde fiyatlar ekilen kıl kökü sayısına göre belirlenmektedir.

Kaç Kök Kaş Ekilmeli

Kaş seyrelmesi, kaşta yara izi, kalıcı makyajın doğal görünmemesi, kalıcı makyajın renk değiştirmesi veya solması gibi sorunların çözümüğ için genellikle 300 kök ekmek yeterli olmaktadır. Tamamen dökülmüş bir erkeğe 800 köke kadar ekilebilir. Ekilecek kök sayısında çizilecek kaş alanının genişliği ve sıklık beklentisi önemlidir. En mantıklı yaklaşım 300 kök ektirip seyrek bulunursa tekrar ekilmesidir. Böylece doğru beklenti daha iyi yakalanabilir. Tekrar ekim 13-17. günler arasında ya da bir yıl sonra yapılır. İlk ekimde ekilecek kök sayısı 300 dür yani 300 limiti vardır ancak ikinci yani düzeltme ekimlerinde limit uygulaması yoktur.

Ücretsiz Muayene İmkanı Sunuyoruz
Kurumumuz tüm hastalıkların tedavisinde olduğu gibi estetik uygulamalarda da ücretsiz muayene ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Bunun için yapmanız gereken İstanbul Bakırköy’de yer alan kliniğimizden randevu almanızdır. Kliniğimize geldiğinizde doktorlarımızla birlikte karar verebilirsiniz.

Resim Göndererek de Bilgi Alabilirsiniz
Kliniğimiz Türkiye’de bir ilke imza atarak sanal muayene uygulamasını başlatmıştır. Bir çok sağlık sorununda geçerli olan bu uygulama ile resim göndererek bilgi alabilirsiniz. Bunun için yapılması gereken aşağıda yer alan formu kullanarak kaşlarınızı belirgin bir şekilde gösteren 2-3 resim göndermektir. Gelen görselleri inceleyen doktorlarımız sizlere kaş ekimi gerekip gerekmediği, beklentinizi karşılayıp karşılmayacağı, kaç kök ekilmesi gerektiği ve ne kadar bir fiyat çıkacağını belirtmektedir.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır ?

Son yıllarda önemli bir sektör haline gelen saç ekimi bilinçli / bilinçsiz uzman olan / olmayan herkes tarafından yapılmaktadır. Aynı uygulamayı kaş, sakal ve bıyık ekiminde de yaygınlaştığı görülmektedir. Fakat kaş ekimi saç kadar basit olmadığı, FUT (eski ve ilkel) yöntemlerin uygulanamadığı için kolay yapılan bir yöntem değildir. O nedenle mutlaka uzmanın tecrübeli olması gerekir. Sizde bu konuda araştırmalar yaparak nasıl olması gerektiğine hakim olmalısınız. Kaş ekimi yapılışı 2 aşamadan oluşmaktadır. Ekimi yapılacak kılların ense bölümünden genelde 1 cm alanda alınarak kısa sürede kanal (delik) açarak tek tek ekilmesi şeklinde uygulanmaktadır.

FUE Yöntemi ile Yapılmalı
İlk olarak bilmeniz gereken uygulanacak yöntemin mutlaka FUE olması gerekir. Özellikle saç ekiminde yeterli tecrübesi olmayanların uyguladığı FUT en eski ve ilkel yöntemlerden biri olup, kaşlarda uygulaması çok kötü bir görünüme neden olur. Onun için mutlaka uzmanın uygulayacağı yöntemi öğrenerek FUE olmasına önem vermelisiniz. Ve hatta bir kaç tane daha önce yaptığı örneklere bakmalısınız.

Kökler Bekletilmeden Ekilmeli
Kaş nakli için gerekli kıllar ense kısmında en fazla 1 cm gibi bir alanda traş yapılarak alınmaktadır. Alım esnasında alım için kullanılan uçlar 0.6 yada en fazla 0.7 mm çapında olması gerekir. Çünkü daha büyük oranda olursa kaşlarda delik görünümüne neden olur. Aynı şekilde alınan kıl kökleri çok fazla zaman kaybetmeden (oksijensiz kalıp, ölmeden) yine aynı büyüklükteki uçlar ile ekilmesi gerekir. Çünkü alınan kıl kökleri uzun süre beklemesi halinde oksijensiz kalarak ölecektir. Ölü kılı ekmek hiç bir işe yaramaz. Çünkü 10-15 gün içinde dökülür.

25-30 Derece Açılarla Ekim Yapılmalı
Sanırım en önemli hususlardan biride ekim yapılırken dikkat edilmesi gereken açı olacaktır. Çünkü yeterince tecrübesiz uzmanlar bu hususa dikkat etmediği için genelde ekilen kaşlar dik çıkmaktadır. Bu sorunu önlemek için ekim esnasında 25-30 derece açı ile yapılmalıdır.

300-600 Kök Yeterli Olur
Bu konuda en çok merak edilen hususlardan biride kaç kök ektirilmesi gerektiğidir. Dökülmenin durumuna göre 300 ile 600 arasında bir rakam gerekmektedir. Genelde 300-350 kök ideal bir görüntü için yeterli olmaktadır.

Uzman doktorun bizzat kendisi tarafından yapılmalıdır. “doktor kontrolünde ekiyoruz” sözü anlamlı değildir, nasıl otbüsü şöför kontrolünde muavin sürmüyorsa kaş gibi ciddi bir işlem de doktorun kendisi tarafından yapılmalıdır.

Kalıcı Kontur Üzerine Kaş Ekimi Yapılırmı

Yaptığımız ekimlerin % 60-70 kadarı daha önce kalıcı kontur diğer adıyla kalıcı makyaj veya dövme yaptırmış kişiler oluyor.
Kalıcı kontur üzerine ekim sildirildikten sonra veya silmeden direk üzerine olacak şekilde yapabiliyoruz.
Kalıcı makyaja ekimde en büyük sorun renk değiştirenlerdir, yeşil, lacivert veya pembe gibi vücutta olmayan renge dönüştüğünde ekimle kapatılsa da zeminde görünerek rahatsız edebilir.

Kaş Ekimi Uzmanları

Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise ekimi yapacak kişinin uzman doktor olması gerektiğidir. Bir çok kurumda yardımcı personel ekim yapmakta doktor sadece arada bir uğrayıp hastanın hatırını sormaktadır.

Ekilen Kaşlar Kalıcı Olur mu?

Bu alanda uzman biri tarafından yapıldığında tüm kaşlar kalıcı olmaktadır. Tabii ki onun öncesinde bilmeniz gereken şok dökülme şeklinde bir süreç bulunmaktadır. Saç ekimi dahil tüm ekimlerde görülen şok dökülme kişiyi rahatsız etse de bu normal bir şekilde bir geçiş sürecidir. Dökülen kaşlar %99 yeniden çıkmaktadır.

Fotoğraflarınızı 0532 574 55 36 cep telefonundan whatsapp ile veya sanal muayene yaptırabileceğiniz https://www.medicalart.com.tr/sanal-muayene.html sayfasından gönderebilirsiniz.

Site Sahibi
Medicalart Bilgisayar Satış Bakım Onarım