online randevu tedavi ücretleri

Vücutta kırmızı benler neden olur?

Kırmızı benler renginden dolayı en dikkat çekici benlerdir. Hele parlak kırmızı olanlar daha çok dikkat çekerler. Neyse ki diğer benlere kıyasla çok seyrek görülürler. Diğer bir şey de vücutta olanlar genellikle 2-5 mm dir, yani çok büyümezler. Sayıca çok fazla olabilirler ama çok büyük olmazlar. Bu tür küçük benlere chery hemanjioma, kan beni, damar beni de denmektedir.

Ben tedavi videoları ve fotoğrafları için instagram.com/bentedavisi

Vücutta Kırmızı Benler Neden Olur ?

Genel olarak benlerin oluşmasındaki ana sebep hala saptanabilmiş değildir. Ancak bugüne kadar ki araştırmalar göstermektedir ki ben oluşması genetik durumdur. Daha öncesinde ailesinin herhangi bir ferdinde ben olup olmaması durumu o kişide oluşma ihtimalini doğrudan etkilemektedir.

Yaygın inanış kandaki “damar geliştirici faktör” adlı maddenin artmasının neden olduğu yönündedir. Bu maddenin neden arttığı konusu da izah edilebilmiş değildir.

Vücutta kırmızı ben dendiğinde çapı 1-2 mm ile 7-8 mm arasında değişen ciltten kabarık, kan damlası renginde, ağrısız ve büyüme eğiliminde olan küçük çıkıntılar akla gelir. halk arasında damar beni, kan beni, kan damlası, kan lekesi gibi isimler kullanılmaktadır. Tıp dilinde cherry veya cherry hemangioma veya hemanjiom olarak yer almaktadır

Doğuştan Olmayıp Sonradan Ortaya Çıkar!
Vücuttaki bu kırmızı benler genellikle sonradan ortaya çıkar, özellikle kırklı yaşlardan sonra giderek sayısı artar, zamanla büyür. Bebeklerde görülenden farklı bir hastalıktır. Daha çok vücudun gövde kısmında ortaya çıkarlar. En sık görüldüğü yer karın, göğüs kısmıdır daha az olarak sırt bölgesinde de oluşur. Kol veya bacaklarda görülme sıklığı azdır. Hemanjiom dediğimiz çok büyük olanların ise neredeyse tamamı doğuştandır.

Kırmızı Benler Kanar mı!

Kemer, kravat veya yaslanma bölgesi gibi yerdekiler tahriş olup kanayabilirler. Damar yumağı şeklinde olduğu için bezdirici düzeyde kanama olur, her ne kadar hayati önem arz edecek düzeyde kanamasa da kirlilik yapması, kanamanın uzun sürmesi hastayı huzursuz eder.

Kanama Nasıl Durdurulur?
Çok basittir kağıt havlu veya gazlı bez ile üzerine 2-3 dakika aralıksız basılması halinde kanama büyük ihtimalle duracaktır. Durmazsa durana kadar aynı hareket birer dakika uzatarak tekrarlanabilir. Yani 3 dakikada durmadıysa sonraki aralıksız basınç uygulama süresi dört dakika, sonraki baskı yapma süresi 5 dakika olmalıdır. Bu şekilde durmayan kanama yok denecek kadar azdır.

Kırmızı Ben Tedavi Edilir mi?

Tedavisi son derece basit olup, uyuşturmayı dahi gerektirmeyecek kadar basit acıyla 1-2 dakikada tedavi edilebilirler. SGK hastalar bu tedavilerden yararlanabilirler. Radyo frekansla saniyeler içinde daha sonra tekrarlamayacak şekilde iz kalmadan tedavi edilebilmektedir. Lazerle tedavisi mümkündür ancak 3-6 seans sürebilir. Diğer taraftan yaz aylarında denize veya havuza girerken estetik kusur oluşturur.

Kanserleşir mi gibi sorular da akla gelmektedir bu tür damar kaynaklı benler kanserleşmezler ve % 100 başarıyla tedavi edilebilirler. Ayrıca bebeklerde doğuştan görülen hemanjiom ile kırmızı benlerle benzerlik gösterse de bir birinden farklı hastalıklardır. Kliniğimiz ben tedavi merkezi 6 şube ile her zaman yanınızdadır.

Kırmızı Benler Kanserleşir mi?
Asla kanserleşmeyen ben grubundandır. Uzun süre kalsa da, büyüse de kanserleşme riski yoktur, kanserleşmez. Ancak kendi haline ya da bitkisel ilaçlarla küçülmeyeceği için alınması doğru olur. Asitli sıvılarla yakarak yok etmeye çalışmak kanama açısından risk oluşturur.

Kırmızı Ben Kanseri

Çok seyrek rastlanan bir kanser türüdür. Hemanjio sarkom denir. Tek tedavisi cerrahidir, çevre doku ile birlikte ameliyatla çıkarılır. Hemanjiosarkom damar kökenli kanserdir. İlk cümlede bahsedildiği gibi çok seyrek olduğu için hemanjiomlar acaba kanser mi acaba diye araştırılmaz. Tedavisi diğer kanser türlerinden daha iyidir, başarısı yüksektir.

Kırmızı Ben Tedavi Fiyatı

Ücret sayıya ve büyüklüğe göre belirlenir. 5 mm’ye kadar olan ilk ben 1000 TL’den başlarken, eklenen her biri 500 TL’den başlar. SGK mensubu hastalara bu ücretlerin %50’si uygulanır yani ilk ben 500 TL’den başlarken, eklenen her biri 250 TL’den başlayan fiyatlarla ücretlendirilir.

Ücretler her şey dahil olup ayrıca muayene ve ek uygulamalar için ücret alınmaz. Kirpik, burun, dudak gibi özellik arz eden bölgedeki her boyuttaki benleri ve 1 cm den büyük olan benleri muayene sonucu ücretlendiriyoruz. Ücretler beni tümüyle yok edecek şekilde tedaviyi kapsamaktadır yani birden fazla seans gerekmesi halinde ek seanslardan ücret talep edilmez. Net ücret öğrenmek ve randevu almak için şu cep telefonlarından whatsapp ile fotğraflar gönderebilirsiniz.

Telefonla Net Ücret ve Randevu Almak İçin
Bursa 0532 152 26 75
İzmir 0542 295 52 54
Ankara 0532 350 2587
Kadıköy 0542 231 2823
Şişli 0532 463 9682
Bakırköy 0542 621 0888

Hemanjiom

Rengi sebebiyle bu sınıfa girer ancak hemanjiomlar büyük ya da çok büyük yapılardır. Tedavisi büyüklüğüne göre değişmektedir ve çok farklı tedavi seçenekleri vardır. İlk yaşında hayati önemi olmayan hemanjiomlarda ilaç (dideral tablet) bu yaştan sonra büyüme varsa  lazer, radyo frekans, skleroterapi, köpük tedavisi, İRC gibi uygulamalarla tedavi edilir. Hemanjiom konusu ayrı bir sayfada incelenmiştir.
Hemanjiomların seyri çok farklı olan bir hastalıktır, ayrıntıları farklı sayfalarda ele alınmıştır. Hemanjiom takip ve tedavisinde en çok dikkat etmeniz gereken şey “ben bunu lazerle tedavi ederim, en iyi ben bilirim” havası ile yaklaşanlara karşı dikkatli olunmasıdır.

Alıntı
Op Dr Orhan Coşkun

Kaynak
https://my.clevelandclinic.org/health/drugs/18624-propranolol-oral-solution

41 Yorum Var

Doktora Soru Sor
 1. Ayşe Artan

  Merhaba hocam ben 24 yaşındayım vücudumda kırmızı renkli benler çıkıyor. Tehlikeli bir durum mu? Tedavisi mümkün mü?
  Op. Dr. Demet Ağras
  Tehlikeli olması beklenmez ama muayeneyle daha net bilgi verilebilir. Her birisi için 1-2 dakika ayırmanız yeterli, rahatsız olduklarınızın hepsini alabiliriz.

 2. Melike

  Merhaba ben 14 yaşındayım ve kollarımda benler çıkmaya başladı yaşım için tehlikeli mi ve nasıl geçerler
  Op Dr Ergun Aygören
  14 yaşında olsanız da varlığı da tedavisi de sakıncalı değil. Tedavinizi yapabiliriz.

 3. Emel

  Merhaba.
  Kızım 15 aylik iken sağ bel bölgesinde pembe renkli mercimek buyuklugunde et beni çıktı. Şuan 21 aylik. Bu ben toplu iğne başı büyüklüğünde olmak uzere cogaldi. Tehlikeli bir durum değildir umarım.

  1. admin

   05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz değerlendirebilirim
   Op.Dr.Orhan Coşkun

 4. Emel

  Merhaba Orhan Bey,
  Verdiğiniz numaraya fotoğraf gönderdik. Yarın 11.00de size gostereceklerini söylediler.

 5. Nuray Yeğin

  Merhaba
  Benim kolumdaki bende bir hareketlilik olduğu tespit edildik ve sırtımda 2 tane ve kolumdaki benle beraber 3 tane ben alındı. Kolumdaki bende hareketlilik gözlense de ameliyat sonrası başka hiçbir tedavi görmedim. Kolumda ve göbeğimde benler artış gösterdi. Sizce tedavi görmeli miydim?
  Teşekkürler.

  1. admin

   0532 574 55 36 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim

 6. Nurcan

  Merhaba Hocam,
  Benim iki kolumdada son 1 aydır dikkatli bakildiginda görülebilecek dikkat etmediginizde ise görülemeyek kadar çok kırmızı noktalar yani benler galiba çıktı sizce çok olması tehlikelimi

  1. admin

   0532 574 55 36 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim

 7. Mustafa

  Hocam merhaba benim testis bölgesinde siyah noktalar oluştu jiletle kılları alırken kan torbası gibi patliyor aşırı derecede kan akiyor. Üroloji ye gösterdim daflon 500 mg hap verdi hiç birşeye yaramiyor ne yapmam lazım hocam saygılar

  1. admin

   tedavi edebiliriz.0532 574 55 36 nolu teelfondan extra bilgi ve randevu alabilirsiniz

 8. Fatma

  Benimde vücudumun bazı yerlerinde kırmızı benekler çıkıyor gün geçtikçe artıyor bu durum çok canımı sıkıyor ne yapmam gerekiyor

  1. admin

   0532 574 55 36 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim

 9. Recep Gökkaya

  38 yaşındayım vücudumda sayısı artan kırmızı benler ve bazıları aralıklarla kaşıntı yapıyor nasıl tedavi olmalıyım?

  1. admin

   Radyo frekansla tedavi edebiliyoruz. 0532 574 55 36 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz

 10. Mehtap

  Merhaba ayağımda kırmızı renkte sonradan oluşan ve uzun yıllardır olan ben var yanlışlıkla 2 gün önce kestim ve çok fazla kanadı kanı durdu ama etrafı hala hafif kızarık ve hassasiyet var bu arada kestiğiö gün ve sonrası denize de girdim .Açıkcası biraz korkuyorum sorun teşkil edermi diye?

  1. admin

   enfeksiyon açısından antiseptik soluşyonla temizleyip kuru tutmaya özen gösterin.uygun olduğunuzdada tedavi ettirmenizde fayda var

 11. Dilek

  Merhaba göz kapağımın üstünde kırmızı ben var estetik açıdan beni rahatsız ediyor çözümü varmıdır teşekkürler

  1. admin

   0532 574 55 36 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim tedavi edebiliriz

 12. Gülhan

  Merhabalar annem 82 yaşında kırmızı benler özellikle sırt bölgesinde daha fazla ama şu 1 haftadır çok kırmızı kanamış gibi duruyor ama kanamıyor ters bir durum var mı endişe etmeli miyiz bilgi verirseniz çok memnun olurum. İyi günler ve teşekkür ediyorum

  1. admin

   0532 574 55 36 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim

 13. Büşra

  19 yaşındayım ve önce sırt sonra da sol bacak üst kısmında sivrisinek ısırığina benzer şişlikler kırmızı benekler olustu ilkin bişey ısırdı zannettim sonra aniden ciktigi kanısına vardım ve aşırı kaşınıyorlar nedeni nedir sizce

  1. admin

   yine böcek sokması olabilir.başka birşey düşündürmüyor.antiallerjik pomat yada pruzon pomat kullanabilirsiniz

 14. Emine

  Meb hocam benim kızım 6 aylık ve yanağında yeni kırmızı ben çıkıyo onun oluşmaması için ne yapabiliriz şimdiden teşekürler

  1. admin

   0532 574 55 36 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim,tedavi edebiliriz

 15. fatma

  Merhaba ben 30 yaşındayım vücudumun çeşitli yerlerinde kırmızı ben var ama yüzümde de çıkmaya başladı. Nasıl bir çözüm önerirsiniz üstelik çoğalmasından endişe ediyorum

  1. admin

   05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz değerlendirip tedavisini yapabiliriz

 16. elvide

  Cocuklarda da tedavi oluyormu buyuyunce mi tedavisi yapiliyor

  1. admin

   Her yaşta tedavi edilebilir.05325745536 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsniz

 17. Fatma

  Merhabalar benim kol ağırlıklı olarak nadiren bacaklar govdemde bu benler den o kadar çok var ki tedavisi var mı oğlum 7 yaşında onunda burnunda çıktı onun içinde sorun arzedermi bilgilendirirseniz sevinirim

  1. admin

   Her yaşta tedavi edilebilir.05325745536 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsniz,whatsapptan fotoğraf gönderebilirsiniz,

 18. Abdullah

  Merhaba hocam vücudumda kırmızı benekler çıkıyor ve zamanla yayiliyo nazende kaşıntı yapıyor

  1. admin

   Tüm benler tedavi edilebilir.05325745536 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsniz,whatsapptan fotoğraf gönderebilirsiniz,

 19. Fatih Arel Gürel

  Merhaba 68 yaşındyım vücudumdalan benleri son zamanlarda çoğaldı,3 ,4 tanesi 5mm civarı,ne yapmalıyım,aldırabilirmiyim,banane ö erirsiniz tşk.oyi akşamlar

  1. admin

   Merhaba,
   Her tür beni tedavi edebilecek teknolojiye sahibiz. 05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz

 20. Fatih Arel Gürel

  Ankarada ikamet ediyorum,kirmizı kam benleri vücüdumda çoğaldı,nasil aldırabilirim,tehlikesi varmıdır,kolau acısiz alınırmı acaba tsk,iyi akşamlar

  1. admin

   Merhaba,
   Tedavi edebiliriz. 05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz

 21. gülben ozturk

  Merhabalar hocam , kırmızı et benlerinin alınmasında hastanelerde dermotoloji bölümümü genel cerrahi bölümümü ilgileniyor acaba

  1. admin

   Merhaba,
   Kırmızı et benlerinin tedavisi hastanelerde yapılmayabilir, bu benzerin tedavisi teknoloji gerektirir.

 22. Murat yıldız

  Merhabalar hocam benim çocuğum 5 aylık elinde kırmızı kan beni var sürekli kanıyor şimdide beyazlaştı özel bir hastaneye götürdük yakarak alabiliriz dediler ancak doktor açıkçası cevaplarıyla arada bıraktı bizi ne yapacağımızı da bilemiyoruz şuan yardımcı olursanız seviniriz

  1. admin

   Merhaba,
   05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Site Sahibi
Medicalart Bilgisayar Satış Bakım Onarım