online randevu online randevu tedavi ücretleri

Dilde Hemanjiom

Dilde hemanjiom vakası ile karşılaşan ebeveynler büyük bir endişeye kapılmaktadırlar. Görünüm olarak insanları korkutan hemanjiomun bulunduğu yer dil olunca korku da iki kat artıyor. Konuşmak gibi en insani ihtiyacımızı karşılayan dilimizde böyle bir sorun ile karşılaşmak elbette üzücü. Fakat modern tıpta diğer hastalıklara çare bulunduğu gibi dilde hemanjiom vakalarına da çare bulunmuştur.

  • Diğer hemanjiom vakalarında olduğu gibi doğuştan edinilen dilde hemanjiom panik yaşamanızı gerektirecek bir hastalık değildir.
  • Bir kısmı kendiliğinden geçen dildeki hemanjiomların büyümesi tehlike çanlarının çalmasına neden olur.
  • Hemanjiomlar dilde kabarık ya da düz bir şekilde oluşabilirler.
  • Dilde çıkan damar yumağı kolay bir şekilde fark edilebilir ve modern metotlar ile yok edilebilir.

MedicalArt kliniğimizde hemanjiom tedavisi alanında 30 yıllık deneyime sahip olan uzman hekimlerimiz tarafından yapılmaktadır. Bizlere ulaşmak için internet sitemizde yer alan iletişim numaralarımızdan aramanız yeterlidir.

Ameliyatsız Hemanjiom Tedavisi

Hemanjiom bebeklerin yüz kısmında meydana geldiğinde trajik bir görüntünün oluşmasına neden olur. Dilde hemanjiomise ağız içinde kaldığı için görsel olarak bir rahatsızlık yaratmaz. Fakat bulunduğu yer neresi olursa olsun büyümelerine fırsat vermeden alınması gereken hemanjiom bitkisel tedavisi adı altında satılan hiçbir ürünü kullanmamanız, sağlığınız ve ekonominiz için oldukça önemlidir. Tıptaki gelişmeleri yakından takip eden ve modern metotları kullanarak hizmet sunan MedicalArt kliniğimizde dilde hemanjiom için 2 ayrı yöntem kullanılır. Dilerseniz yazımızın devamında bu metotları yakından inceleyelim…

Lazerle Dilde Hemanjiom Tedavisi

Lazer tekniğini birçok hastalığın tedavisinde görmek mümkün. İşte o hastalıklardan biri de hemanjiom… Lazerle dilde hemanjiom tedavisi;

  • Dilde kabarık bir şekilde oluşmamış hemanjiomlar için kullanılır.
  • Lazer cihazından hemanjiomlu alana gönderilen ışıklar ısının oluşmasına neden olur.
  • Yoğunlaşan ısı hemanjiomu tahrip ederek etkisiz hale getirir.

Lazer tekniğinin yanında alternatif yöntemlere de başvuran MedicalArt kliniğimiz başarılı kadrosu ile bir telefon yakınınızdadır.

Köpükle Dilde Hemanjiom Tedavisi

Dilde yer alan hemanjiomlar iki şekilde kendini gösterdiğini yukarıda belirtmiştik. Lazer tekniği ile yok ettiğimiz kabarık olmayan hemenjiomların yanında, kabarık yapıda bulunan hemanjiomlar da vardır. İşte bu noktada devreye giren köpükle dilde hemanjiom tedavisi son dönemlerde oldukça popülerdir. Sklerozan maddesinin damar benine enjekte edilmesi ile tamamlanan operasyon kurumumuzda başarı ile gerçekleşmektedir.

Hemanjioma Hangi Bölüm Bakar?

Hemanjiomun daha çok yeni doğan çocuklarda meydana gelir. Bu nedenle hemanjiom ile karşılaşan ailelerin soluğu “Çocuk Hastalıkları” bölümünde aldığını görüyoruz. Fakat hemanjiom bir damar hastalığıdır ve “Kalp ve Damar Hastalıkları” bölümünün ilgi alanıdır. Dolayısı ile hemanjiom vakası ile karşılaştığınızda iyi bir Kalp ve Damar Cerrahı’nın tedavisi altına girmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site Sahibi
Medicalart Bilgisayar Satış Bakım Onarım