online randevu online randevu tedavi ücretleri

Köpükle Hemanjiom Tedavisi

Köpükle hemanjiom tedavisi hakkında bilgi vermeden önce, köpükten kastın damarlara verilen bir ilaç olduğunu belirtmek isteriz. Hastaları genellikle tedirginliğe sürükleyen ameliyat kavramı meşakkatli bir süreci kapsar. Teknolojinin gelişmesiyle beraber tıp alanında kullanılan metotlarda da yeniliğe gidildi. Neşterlerin kullanılmadığı ve kanlı görüntülere neden olmayan modern yöntemlerin başında da köpük tedavisi gelmektedir. Bilinen adı ile damar benlerine enjekte edilen köpükler aynı zamanda varis tedavisinde de kullanılır. Köpükle tedavi uygulamasında dikkat edilmesi gerekenleri maddelendirecek olursak;

  • Hemajiom tedavisi tıpkı diğer tedavi süreçlerinde olduğu gibi uzmanlık gerektiren bir iştir. Bu nedenle alanında uzman olan hekim ve kliniklerden destek almak oldukça önemlidir.
  • Profesyonel bir şekilde yapılmayan köpükle damar beni tedavisi operasyonun tekrarına neden olur.
  • Yeni bir operasyonun gerçekleşmesi halinde, damara yeniden köpük verilmesi ise geniş doku çürümelerinin yaşanmasına neden olabilir.

Hemajiom bitkisel tedavisi mümkün olmayan ve cerrahi müdahalenin şart olduğu bir hastalık türüdür. Foam olarak da adlandırılan köpükle damar beni tedavisi için bizleri her daim arayabilirsiniz.

Hemanjiom Belirtileri Nelerdir?

Hemanjiom genellikle yeni doğan çocuklarda görülen damarsal bir hastalıktır. Sadece %1’i ölümcül risk taşıyan hemanjiomlar “iyi huylu” tümörlerdir. Ebeveynleri derinden etkileyen ve büyük bir telaş yaşamalarına neden olan belirtiler görüldüğünde telaşa kapılmadan gerekli tüm önlemler alınmalı ve tedavi sürecine girilmelidir. Şarap rengine benzetilen hemanjiomların nadir olarak ortaya çıkan belirtilerinden şu şekilde bahsedebiliriz.

  • İyi huylu tümör olarak ifade ettiğimiz damar benleri çocuklarda görme, işitme ya da nefes alma sorunlarının yaşanmasına neden olabilir.
  • Çocukların yüz hatlarında değişime neden olabilen hemanjiom çok nadir olmak sureti ile iç kanamalara sebebiyet verebilir.

Görülme riski oldukça düşük olan bu belirtilerin yanı sıra şarap lekesine benzeyen bir görüntünün oluşmasına neden olan hemanjiom, büyüme göstermeden derhal müdahale edilmesi gereken bir vakadır.

Hemanjiom İçin Hangi Bölüme Gidilir?

Hemanjiomun genellikle çocuklarda görüldüğünü yukarıda belirtmiştik. Ebeveynler çocuklarında bu sorunu fark ettiklerinde soluğu Çocuk Hastalıkları bölümünde alıyor. Bölümler arasında yönlendirmeler elbette yapılmaktadır. Fakat hemanjiom vakası ile karşılaşıldığında başvurulması gereken bölüm “Kalp ve Damar Hastalıkları” olmalıdır.

Damar beni tedavisinde genellikle tek yöntem yeterli olmaz, beraberinde farklı teknoloji ve yöntemler de kullanmak gerekir. Köpüğe ek olarak lazer ve radyo frekans ta kullanılması neredeyse her vakada gerekmektedir. Yüzeyi kırımızı olanlarda lazer (İRC – infra red koagülatör), vücutta kırmızı noktacıklar şeklinde olanlarda radyo frekans kullanılır. Kabarıklık belirgin ise o zaman köpük veya skleroterpi uygulanır.

Lazerle Tedavi
Köpük tedavisi genellikle tek başına değil lazerle birlikte uygulanır. Hangisinin nerede ve nasıl kullanılacağı doktorun tecrübesiyle belirlenir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site Sahibi
Medicalart Bilgisayar Satış Bakım Onarım