online randevu online randevu tedavi ücretleri

Lazerle Hemanjiom Tedavisi

Hemanjiom ciltten daha koyu renkli bir yapıdır lazerin etkinliği bu renk farkından yani daha koyu renkli olması sayesinde olur. Filtrelerle sınırları belirlenmiş yüksek ısı taşıyan ışığın koyu renkli bu hemanjioma uygulanması şeklinde yapılan bir tedavidir. Daha çok yüzeysel olgularda yani derinliği çok fazla olmayan vakaların tedavinde tercih edilir.

Lazerle Hemanjiom Tedavisi

 Seanslar halinde uygulanır inatçı vakalarda 20-25 seans sürerken abartılı olmayan damarsal sorunlarda daha erken tedavi sağlanabilir. Vücudun her yerinde görülebilen şarap lekesi (porto wien stein), gül lekesi (siper hemangioma), vücuttaki küçük kırmızı benlerin tedavisinde güvenle kullanılabilir.
Bu tür yüzeysel hemanjiomlarda skleroterapi, köpük tedavisi gibi yöntemler uygulanamadığından tek çözüm lazerdir. Diğer tedavi yöntemleriyle tedavi edilen derinliği fazla hemanjiomların tedavisi büyük oranda yapıldığında küçük kalıntılar olabilir hastalığın tekrarını engellemek için de bu kalıntılar lazerle tedavi edilir. Aynı şekilde ameliyatla çıkarılan hemanjiomlar tam temizlenemediğinde geride kalmış tümör dokusunun tedavisi için de kullanılır. Bu tüe yüzeysel vakalarda İPL lazerler kullanılır. Uygulama 20-30 bazen daha uzun seanslar sürebilir.

Lazerle hemanjiom tedavisi tecrübe gerektiren bir uygulamadır,her hemanjioma lazer uygulanmaz her lazer hemanjioma uygulanamaz. Hizmet alırken kliniğin bu konudaki birikimini sorgulamalısınız. Tedavi bitiminde hafif yanık izi kalabilir ama önceki haliyle kıyaslanamayacak düzeylerde basit bir iz kalır.

Porto wien Türkçe adıyla şarap lekesi denilen yüzeyel hemanjiomlarda İPL lazer kullanılır, tedaviden öncesi kadar olmasa da şarap lekesinin genişliği kadar geniş alanda yanık izi kalması kaçınılmazdır.

Kabarık Hemanjiom
Kabarık olan ya da derinin derinliklerine ilerleyen hemanjiomlarda İPL lazerler yetersiz kalacağı için kullanılmaz. Bu tip hemanjiomlarda hemoroid memesini söndürmek amacıyla kullanıdığımız İRC (infra red coagulatör) kullanılır.
Kırmızı alana dokunulduğu anda kırmızılık beyaza dönüşür. Işığın uygulama süresine bağlı oılarak 2-4 mm derinliğe kadar etkili olur. Yine seanslar şeklinde uygulanır ancak genellikle 3-5 seans yeterli olmaktadır. Seansların arası iyileşmenin durumuna göre 1-2 aydır.
İRC ye ek olarak radyo frekans, skleroterapi ya da köpük tedavisi de birlikte kullanılır. Skleroterapi daha derin plandaki damarları yok eder.

Lazerle Hemanjiom Tedavisi Fiyatları
Sorunun büyüklüğüne göre çok değişmektedir. 400 TL olabileceği gibi 20.000 TL de olabilir. Hatta bazı organ komşuluğu olan hastalarda multi disipliner hizmet gerekeceği için çok daha yüksek ücretler çıkabilmektedir. Ücretler seans sayısına değil hastalığın tipi, yaygınlığı ve tedavide kullanılacak yöntemlere göre belirlenir. Ücret seans üzerinden olmasa da ödemenin bir kısmı 2. seansta ödenebilir.

Lazerle Hemanjiom Tedavisi Yapan hastaneler
Bu uygulamalar genellikle hastanelerde değil hemanjiomun tedavisine özel çalışan kliniklerde uygulanmaktadır. İdea Klinik gibi kliniklerin şleri bu olduğu için her tür teknolojiyi bulundurduğu gibi bu teknolojileri kullanım konusunda tecrübeli damar cerrahları da bulunmaktadır. Hastaneler daha çok ameliyat yapma eğilimindedir. Yapılacak ameliyat çok kanamalı ve büyük ameliyat olduğu için daha çok üniversite hastanelerinde yapılmaktadır. hasta ve hasta sahipleri açısından bakıldığında doğru yaklaşım teknolojik tedavileri araştırmaktır.

Hemanjiom İçin Hangi Doktora Gidilir
Hemanjiomun hangi bölüme gideceği net değildir. Dideral adlı ilaçla tedavi edilecekse (ilk bir yaşta ilaç denenmelidir) bu konuda tecrübeli çocuk doktorlarına gidilir. Ameliyat edilecekse ( ameliyatsız yöntemler yaygınlaştığı için artık pek yapılmamaktadır) estetik plastik cerrah ve kalp damar cerrahi uzmanı birlikte bakar. Ameliyatsız yöntemle yapılacaksa bu durumda kalp damar cerrahleı ve genel cerrahlar birlikte müdahale eder. Tabiki tüm bu uzlanların bu konuda yani damar beni konusunda ayrıca tecrübesi olması gerekir. Her kalp damar cerrah, veya her genel cerrah bilmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Site Sahibi
Medicalart Bilgisayar Satış Bakım Onarım