online randevu tedavi ücretleri

Ücretsiz Muayene

Türkiye’de ilk defa özel bir sağlık merkezi ücretsiz muayene imkanı sunuyur. Medicalart bu uygulamasını 22 yıldır devam ettiriyor. Kalp damar, genel cerrahi ve estetik alanında hizmet veren hizmet veren kurum İstanbul, Ankara ve İzmir’de 5 farklı kliniği ile hizmet vermektedir.

 

SGK Mensuplarına Geçerlidir
Türkiye’nin ilk SGK anlaşmalı varis tedavi merkezi olup, varis hastalarının tümüne ücretsiz muayene imkanı sunulurken varis hastalığı dışındaki hastalıkların muayenesinde ise SGK mensubu olmanız gerekir. Yani SSK, Bağkur, Emekli Sandığı yada Türk Silahlı Personeli olmanız gerekir. Tekrar belirtmek gerekirse varis hastalarının muayenesinde ise SGK kapsamına bakılmaksızın tüm hastalarda ücretsiz muayene imkanı geçerlidir.

Randevu Almayı Unutmayın
Ücretsiz muayene imkanından yararlanmak için 3 tanesi İstanbul’da (Bakırköy, Kadıköy, Şişli) diğerleri ise Ankara ve İzmir’de bulunan klinikler mevcuttur. Aşağıda yer alan görselde kliniklerin telefonları yer almaktadır. Size en yakın şubeyi 09:00 ile 00:00 saatleri arasında arayıp, hasta danışmanlarımız ile randevu oluşturabilirsiniz. Yada dilerseniz aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak açılan sayfada Online randevu imkanını kullanabilirsiniz.

Medicalart’ta Tedavisi Yapılan Hastalıklar

İlk etapta sadece kalp damar cerrahi (varis, hemanjiom) ile başlayan hizmet süreci devamında genel cerrahi ile plastik ve estetik cerrahi alanlarının eklenmesi ile gelişmiştir. Kalp damar cerrahi alanında Varis ve Hemanjiom gibi hastalıkların tedavisi yapılmaktadır. Genel cerrahi uzmanları ise özellikle Proktoloji alanında tecrübeli olup, bu kapsamda Kıl Dönmesi, Hemoroid, Anal Fissür, Anal Hematom, Apse, Kondilom, Fistül yanı sıra yağ bezesi, yağ kist, ben tedavisi gibi hizmetler vermektedir. Estetik ve Plastik cerrahi alanında ise yüz, burun, göğüs, karın gibi sağlık ve estetik amaçlı bir çok uygulama yapılmaktadır. Şimdi dilerseniz bu hastalıklara ve uygulanan tedavilere bir göz atalım.

Varis
Özellikle ayakta çalışanların ve hamile kadınların sıkça maruz kaldığı toplardamar genişlemesi için sadece ameliyatsız tedaviler uyguluyoruz. Alanında kalp damar cerrahi uzmanları tarafından yapılan teşhislerde tüm hastalar için ücretsiz muayene imkanı sunulmaktadır. Kılcal damar tedavilerinde Lazer ve Radyo Frekans yöntemleri yeterli olurken, orta ve kalın varislerde ise daha çok Köpük ve Skleroterapi uygulaması hekim tarafından tespit edilmektedir.

Hemanjiom
Türkiye’nin ilk hemanjiom (damar beni) tedavi merkezi haline gelen Medicalart’ta hemen hemen tüm damar benleri yine ameliyatsız yöntemlerle tedavi edilmektedir. Doğum esnasında ortaya çıktığı için bebeklerde sık görülen hemanjiom tedavisi için lazer ve köpük uygulaması yine başarılı sonuçlar alınmasını sağlamaktadır. Karaciğer hemanjiomu tedavisi ise Doç. Dr. Selim Sarı tarafından anlaşmalı olduğumuz hastane ameliyathanelerinde yapılmaktadır.

Kıl Dönmesi
Kalp damar alanında verilen hizmetlere kısaca göz attıktan sonra şimdide dilerseniz genel cerrahi uzmanlarının alanına giren hastalıklara bir göz atalım. Daha çok proktoloji (makat hastalıkları) teşhis ve tedavisine ağırlık verilmiş olup, özellikle 15-35 yaş arası erkeklerde sık görülen kıl dönmesi (Pilonidal Sinus) tedavisinde en etkili yöntemlerden biri olan Mikro Sinüsektomi kliniğimizde başarılı hekimler tarafından uygulanmaktadır. Klasik ameliyatlarda kesi yapılan alan 30 cm gibi olurken Mikro Sinüsektomi uygulamasında ise sadece 2 cm alanda yapılmaktadır. Narkoz ve ameliyathane ortamı gerekmediğinden hastanede yatma ve iş gücü kaybı gibi sorunlar yaşanmaz. Hasta tedavi edildikten sonra evine işine dönebilmektedir.

Hemoroid
Halk arasında basur olarak bilinir ve yine en sık görülen makat hastalıkları arasında yer almaktadır. Kabızlık probleminin dolaylı yollarla neden olduğu hemoroid özellikle dışkılama esnasında ıkınmanın damar basıncını artırarak genişlemesine neden olmaktadır. Genişleyen damar etrafından bulunan makat kaslarına baskı yaparak gevşemesine neden olur. Makat kasları gevşemesi ile birlikte toplardamarlardaki genişleme sürekli ilerlemektedir. Öyle ki 3. derece olması halinde dışkılama esnasında anüs dışına çıkmaktadır. 4. Derece olması halinde ise sürekli anüs dışında bulunmaktadır. Yapılan muayene ile öncelikle hastanın hemoroid derecesi belirlenir. 1. Derece olması halinde Daflon ve Doxium Tablet gibi ürünlerle tedavi denenir. 15 Gün içinde geçmemesi halinde yada daha ileri derecelerde ise cerrahi müdahale gerekir. Kanamalı basur ile 2. ve 3. derece hastalarda Lazer ve RBL (Rubber Band Ligation) Türkçe karşılığı lastikle boğma yöntemi uygulanır. 4. Derece olanlarda ise oldukça gelişmiş ameliyatlardan biri olan THD uygulanmaktadır.

Anal Fissür
Başlık yabancı geldiğine bakmayın, makat çatlağı dediğimde anlarsınız. Yada makat yırtığı olarak bilinen Anal Fissür yine doğrudan kabızlık ile alakalıdır. Kabız insanların dışkısı normale göre hacim olarak daha büyük ve sert olmaktadır. Dışkılama esnasında o nedenle makat kaslarını zorlamakta ve bazende çizerek geçebilmektedir. Yani makat iç kısmında hafif bir yırtık ve bir kaç damla kanama ile ortaya çıkan bu sorun kişide çok şiddetli can yanmasına neden olmaktadır. İlk 10-15 gün içerisinde yeni olarak kabul edilir ve dışkılama esnasında ortaya çıkan can yanması tuvaletten çıktığınızda kendiliğinden kaybolur. Bu süreçte kliniklerimize müracaat eden hastalara genelde Rectoderm gibi kremlerle tedavi uygularız. Fakat 15 gün ve üzeri zaman geçmiş kronik hale gelmiş hastalarda ise dışkılama esnasında başlayan can yanması 3-4 saat daha devam edebilmektedir. Bu durumda cerrahi müdahale gerekmektedir. Anal Fissür ameliyatı donrası dışkı ve gaz kaçırma riski ortaya çıkacağından çok fazla önerilmez. Onun yerine sadece 1 dakika gibi kısa bir sürede yapılan Botoks uygulaması yapıyoruz.

Anal Hematom
Hemoroid ile karıştırılan bir hastalık ve makat bölgesinde görülen en ağrılı hastalıktır. Türkçe karşılığı makatta pıhtı toplanması olup, yine kabızlık ve ıkınma burada risk teşkil etmektedir. Ikınan insanların makat bölgesinde bulunan damarlar patlayarak cilt altına kan akışı görülmektedir. Kan akışı bir noktadan sonra yerini pıhtılaşma, ağrı ve şişliğe bırakmaktadır. Tedavisi anal hematom ameliyatı ile mümkün olup, 1 cm alanda yapılan kesi ile cilt altında biriken pıhtı boşaltılmaktadır. Herhangi bir dikiş atma vs gerek görülmez.

Yağ Kisti & Yağ Bezesi
Kontrol dışı çalışan yağ bezleri cilt altında kontrolsüz yağ artışına neden olmaktadır. Kafa, avuç içleri gibi alanlarda yağ kisti görülürken vücudun diğer yerlerinde görülen ve hareket ettirilenler ise yağ bezesi olarak teşhis konur. Her ikisi de en küçük kesi yapılarak çıkarılmaktadır.

Ben Aldırma
Vücudumuzun her yerinde ortaya çıkan benler sürekli kanserleşme riski ile karşı karşıyadır. Bunun bilincinde olan yada estetik açıdan kötü görünümü engellemek isteyenler ben aldırma işlemi yaptırmaktadır. Ameliyatsız yöntemlerle yapılan ben tedavisi lazerle yapılması halinde hiç bir iz kalmaz. Radyo Frekans ve Elektrokoter ile yapılması halinde ise anlaşılmayacak düzeyde bir iz kalabilmektedir.

Estetik Uygulamalar
Medicalart Şişli kliniğinde hasta kabulüne başlayan Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı  yine tüm muayenelerini ücretsiz gerçekleştirmektedir. Meme büyütme, meme küçültme, meme dikleştirme, burun estetiği, karın germe, Botoks, PRP vs bir çok estetik uygulama bulunmaktadır.

Erkek ve Kadın Doktor Seçeneği Sunuluyor
Medicalart klinikleri sadece ücretsiz muayene ile sınırlı kalmadan aynı zamanda hastalarına hekim seçme imkanı sunuyor. Erkek doktorlar yanı sıra özellikle makat hastalıklarında sıkça ihtiyaç duyulan kadın genel cerrahi uzmanı bulunmaktadır.

Tedavi Ücretlerinde %50 İndirim
Medicalart kliniklerinde sunulan tek avantaj ücretsiz muayene ile sınırlı kalmayıp, aynı zamanda SSK, Bağkur, Emekli Sandığı ve TSK personelinin tedavi ücretlerinde %50 indirim yapılmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Site Sahibi
Medicalart Bilgisayar Satış Bakım Onarım